Odbudowa i regeneracja dojrzałej skóry ciała

jak zadbać o właściwą regenerację dojrzałej skóry ciała?

Skóra jest największym organem ludzkiego ciała. Jej powierzchnia wynosi  średnio od 1,5 do 2 metrów kwadratowych co stanowi około 15% masy całego ciała. 

Naskórek jest wierzchnią warstwą skóry, odpowiedzialną za jej regenerację. To właśnie w nim znajduje się warstwa podstawna odpowiedzialna za powstawanie nowych komórek oraz warstwa kolczysta, która produkuje mieszaninę lipidów chroniącą przed nadmiernym parowaniem wody z powierzchni skóry, dzięki czemu pozostaje na długo nawilżona.

 Proces regeneracji to bezustanna wędrówka komórek skory w kierunku zewnętrznych warstw , aby zastąpić stare i obumarłe cząstki skóry, a następnie same po pewnym czasie obumierają i podlegają samoczynnemu złuszczeniu, ustępując miejsca nowym partiom .

U młodych osób proces regeneracji trwa około dwa tygodnie przypadku skóry twarzy oraz w granicach miesiąca w odniesieniu do całego ciała.

 Niestety wraz z wiekiem mechanizm ten ulega znacznemu spowolnieniu. Widocznym objawem wolniejszej regeneracji skóry jest jej starzenie się – skóra zaczyna być coraz bardziej wiotka, traci sprężystość i jędrność, pojawiają się zmarszczki , które sukcesywnie ulegają pogłębieniu. 

Upływu czasu jest nieubłagany i nie da się go zatrzymać, ale dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóry  spowoduje  że cera będzie regenerować się szybciej i na dłużej zachowa młodzieńczy wygląd i blask. Procesy starzenia skóry ulegną spowolnieniu . Warunkiem koniecznym utrzymania zdrowej skóry jest stosowanie odpowiednio dobranych środków pielęgnacji

 Skuteczna regenerację skóry należy oprzeć na  czterech filarach : 

-odpowiednim oczyszczaniu

--regularnym złuszczaniu 

-systematycznym i dogłębnym nawilżaniu

-odpowiednim odżywianiu 

 O odpowiednie nawilżenie skóry , odżywienie i ochronę warto zadbać już w młodości . 

W ofercie marki IDO LAB znajdziesz doskonałej jakości kremy, mleczka i balsamy które dostarczą skórze niezbędnych składników odżywczych które zadbają o utrzymanie skóry w dobre kondycji  z a dzięki funkcji ochronnej zabezpieczą skórę przed utratą wody i czynnikami zewnętrznymi. 

 Beta Glukan jako wiodący składnik aktywny ,zawarty w kosmetykach IDOLAB  nie tylko aktywuje przeciwzapalne cytokiny w skórze tworząc barierę ochronną  na ataki patogenów tj. wirusów i bakterii , ale równie skutecznie wspomaga w walce z upływem  czasu! Intensywnie stymuluje produkcję  kolagenu i elastyny , wspierając regenerację skóry twarzy . Zmarszczki i linie mimiczne ulegają spłyceniu, a cera staje się gładka i napięta. 

Bogactwo naturalnych , aktywnych biologicznie składników zamkniętych w formułach kremów, mleczek i balsamów IDO LAB tj. silne antyoksydanty, estry wyższych kwasów tłuszczowych z lnu, kwas hialuronowy, naturalne szlachetne oleje , witaminy i mikroelementy zapewniają skórze optymalne wsparcie w walce z czasem dostarczając jej niezbędnych składników odżywczych tym samym przyspieszają regenerację skóry, zwłaszcza dojrzałej. 

Zobacz również:

Kosmetyki do pielęgnacji skóry dojrzałej Kosmetyki ujędrniające do skóry dojrzałejKremy przywracające gęstość skóry dojrzałejKremy odżywcze do skóry dojrzałejKosmetyki zwalczające celulit skóry dojrzałejKosmetyki nawilżające skórę dojrzałą

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.