Odbudowa i regeneracja dojrzałej skóry ciała

jak zadbać o właściwą regenerację dojrzałej skóry ciała?

Skóra jest największym organem ludzkiego ciała. Jej powierzchnia wynosi  średnio od 1,5 do 2 metrów kwadratowych co stanowi około 15% masy całego ciała. 

Naskórek jest wierzchnią warstwą skóry, odpowiedzialną za jej regenerację. To właśnie w nim znajduje się warstwa podstawna odpowiedzialna za powstawanie nowych komórek oraz warstwa kolczysta, która produkuje mieszaninę lipidów chroniącą przed nadmiernym parowaniem wody z powierzchni skóry, dzięki czemu pozostaje na długo nawilżona.

 Proces regeneracji to bezustanna wędrówka komórek skory w kierunku zewnętrznych warstw , aby zastąpić stare i obumarłe cząstki skóry, a następnie same po pewnym czasie obumierają i podlegają samoczynnemu złuszczeniu, ustępując miejsca nowym partiom .

U młodych osób proces regeneracji trwa około dwa tygodnie przypadku skóry twarzy oraz w granicach miesiąca w odniesieniu do całego ciała.

 Niestety wraz z wiekiem mechanizm ten ulega znacznemu spowolnieniu. Widocznym objawem wolniejszej regeneracji skóry jest jej starzenie się – skóra zaczyna być coraz bardziej wiotka, traci sprężystość i jędrność, pojawiają się zmarszczki , które sukcesywnie ulegają pogłębieniu. 

Upływu czasu jest nieubłagany i nie da się go zatrzymać, ale dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóry  spowoduje  że cera będzie regenerować się szybciej i na dłużej zachowa młodzieńczy wygląd i blask. Procesy starzenia skóry ulegną spowolnieniu . Warunkiem koniecznym utrzymania zdrowej skóry jest stosowanie odpowiednio dobranych środków pielęgnacji

 Skuteczna regenerację skóry należy oprzeć na  czterech filarach : 

-odpowiednim oczyszczaniu

--regularnym złuszczaniu 

-systematycznym i dogłębnym nawilżaniu

-odpowiednim odżywianiu 

 O odpowiednie nawilżenie skóry , odżywienie i ochronę warto zadbać już w młodości . 

W ofercie marki IDO LAB znajdziesz doskonałej jakości kremy, mleczka i balsamy które dostarczą skórze niezbędnych składników odżywczych które zadbają o utrzymanie skóry w dobre kondycji  z a dzięki funkcji ochronnej zabezpieczą skórę przed utratą wody i czynnikami zewnętrznymi. 

 Beta Glukan jako wiodący składnik aktywny ,zawarty w kosmetykach IDOLAB  nie tylko aktywuje przeciwzapalne cytokiny w skórze tworząc barierę ochronną  na ataki patogenów tj. wirusów i bakterii , ale równie skutecznie wspomaga w walce z upływem  czasu! Intensywnie stymuluje produkcję  kolagenu i elastyny , wspierając regenerację skóry twarzy . Zmarszczki i linie mimiczne ulegają spłyceniu, a cera staje się gładka i napięta. 

Bogactwo naturalnych , aktywnych biologicznie składników zamkniętych w formułach kremów, mleczek i balsamów IDO LAB tj. silne antyoksydanty, estry wyższych kwasów tłuszczowych z lnu, kwas hialuronowy, naturalne szlachetne oleje , witaminy i mikroelementy zapewniają skórze optymalne wsparcie w walce z czasem dostarczając jej niezbędnych składników odżywczych tym samym przyspieszają regenerację skóry, zwłaszcza dojrzałej. 

Zobacz również:

Kosmetyki do pielęgnacji skóry dojrzałej Kosmetyki ujędrniające do skóry dojrzałejKremy przywracające gęstość skóry dojrzałejKremy odżywcze do skóry dojrzałejKosmetyki zwalczające celulit skóry dojrzałejKosmetyki nawilżające skórę dojrzałą

Produkt dodany do listy życzeń