Krem to podstawowy kosmetyk pielęgnacyjny. Jego konsystencja, składniki aktywne i działanie powinny być dostosowane do potrzeb skóry, wieku i… pory dnia. Oczywiście skóra „nie wie”, czy jest rano, czy wieczór, ale kremy na noc często różnią się składem od tych aplikowanych rano. Wieczorem sięgamy np. po retinol, czy inne składniki, które nie lubią się ze słońcem. Tekstura preparatów na noc jest też zwykle bogatsza i bardziej odżywcza.
Jak wybrać krem do twarzy na noc
W ofercie różnych marek znajdziemy kremy na noc dla skóry wrażliwej, suchej, tłustej czy dojrzałej. Kobiety po czterdziestce i po pięćdziesiątce powinny poszukać kremu do wieczornej pielęgnacji z dobrym składem, czyli z dodatkiem naturalnych olejów, witamin i składników anti-aging. Krem pod oczy na noc to dla nich także pielęgnacyjny must-have. Tego rodzaju skuteczne kosmetyki dla kobiet 40+ i 50+ znajdziesz w ofercie polskiej marki Ido Lab.
Najlepszy krem na noc dobieramy do wieku?
Producenci kosmetyków często oznaczają kremy, informując o sugerowanym przedziale wiekowym, np. „krem na noc 40 plus”. Jest to pomocna informacja, ale nie zawsze się sprawdza. Na to jak wyglądamy, wpływ ma wiele czynników, a upływający czas to tylko jeden z nich. Styl życia, palenie papierosów, dieta, ilość codziennego ruchu i ekspozycja skóry na działanie promieniowania słonecznego mają kluczowe znaczenie dla tempa starzenia się całego organizmu, w tym także cery. Tylko intensywnie nawilżający krem do twarzy na noc będzie zawsze dobrym wyborem, ponieważ każda skóra – bez względu na typ, potrzebuje nawodnienia.
Krem na noc a potrzeby skóry
Skóra trzydziestolatki, która jest fanką opalania, może być w gorszej kondycji niż cera jej 15 lat starszej koleżanki. Będzie miała widoczne zmarszczki, przebarwienia, utraci też jędrność. Wtedy lepiej sięgnąć po bogaty krem na noc. I odwrotnie – skóra 45-latki może być dobrze nawilżona i jędrna, jeśli była prawidłowo pielęgnowana i chroniona przed słońcem. Wtedy można wybrać naturalny krem na noc lub preparat o lekkiej konsystencji. Pamiętaj, że krem odżywczy na noc 40 plus może się różnić od tego dla skóry 50+ nie składnikami, ale ich stężeniem.
Co dzieje się w skórze nocą?
Kiedy śpimy, nasza cera intensywnie pracuje i naprawia uszkodzenia powstałe w ciągu dnia. Nocą skóra jest najlepiej ukrwiona, w związku z czym najmocniej działają składniki aktywne zawarte w kosmetykach. W tym czasie najszybciej dzielą się komórki i neutralizowane są wolne rodniki. Odbudowuje się też ochronna warstwa hydrolipidowa naskórka. Można wspomóc skórę i zintensyfikować efekty tych działań stosując odpowiednie kosmetyki, np. marki Ido Lab – kremy mocno nawilżające na noc oraz kremy pod oczy.
Rodzaje kremów do twarzy na noc
Kupując krem do twarzy, powinniśmy kierować się potrzebami, jakie nasza skóra ma w danym momencie. Żeby ułatwić nam nieco wybór, firmy kosmetyczne wprowadziły podstawowy podział kremów do twarzy na noc:
- nawilżające: przeznaczone są dla cery normalnej, mieszanej i odwodnionej. Ich głównym zadaniem jest uszczelnienie skóry i odbudowa płaszcza hydrolipidowego; zwykle są to lekkie kremy na noc,
- przeciwzmarszczkowe: zawierają substancje spłycające zmarszczki i zapobiegające ich powstawaniu; warto sprawdzić, czy taki krem zawiera składniki antyoksydacyjne (wit. C czy resweratrol), które chronią włókna skóry przed degradacją,
- rozjaśniające: regulują pracę melanocytów, rozjaśniają przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych; w ich składzie szukaj arbutyny, niacynamidu czy kwasu kojowego,
- ujędrniające: pobudzają produkcję kolagenu i elastyny oraz zagęszczają skórę; takie formuły zawierają np. beta-glukan, peptydy biomimetyczne, witaminę C czy retinol,
- regenerujące: polecane dla skóry dojrzałej, przesuszonej, zniszczonej, wymagającej regeneracji i odnowy (oleje i masła roślinne). To najczęściej kremy na noc 50 plus.
Najlepsze składniki kremów na noc
Krem na noc dla skóry dojrzałej powinien łączyć w sobie kilka różnych funkcji. Ważne, aby zawierał cenne ceramidy wspierające odbudowę płaszcza ochronnego skóry, który zapobiega między innymi nadmiernej utracie wody. Z kolei dodatek naturalnych olejów (różanego, arganowego, jojoba, kokosowego czy ze słodkich migdałów) to najlepszy sposób na dogłębne odżywienie cery dojrzałej. Nie zapominajmy też o antyoksydantach, takich jak resweratrol i witamina C, czy o składnikach stymulujących produkcję kolagenu i elastyny. Dobre kremy na noc powinny je zawierać.
Kremy na noc od Ido Lab
Produkty do wieczornej pielęgnacji z linii Renew2 i Renew3 kompleksowo dbają o dojrzałą skórę podczas snu. Działają jak prawdziwy lifting w kremie. Nie tylko napinają i wygładzają cerę, ale dodatkowo dogłębnie ją nawilżają. Zawierają składniki o udowodnionej skuteczności, mające wpływ na syntezę najważniejszych włókien podporowych skóry – beta-glukan, resweratrol, kwasy tłuszczowe, peptydy biometryczne i oleje roślinne.
Kremy pod oczy na noc marki Ido Lab
Dbając o komfort i szybszą regenerację twarzy nie można zapomnieć o wrażliwej skórze wokół oczu. Aktywne kremy pod oczy Renew to idealne uzupełnienie nie tylko nocnej, ale i dziennej pielęgnacji. Te kosmetyki rewitalizują, wygładzają zmarszczki i napinają skórę wokół powiek. Są bogate w skuteczne antyoksydanty, beta-glukan, peptydy i ekstrakty roślinne.
Jeśli szukasz skutecznej pielęgnacji na noc, przetestuj innowacyjne kosmetyki Ido Lab, które zostały stworzone w oparciu o filozofię smart aging, stawiającą na skuteczne i przemyślane odmładzanie. Jeśli zastanawiasz się, jaki wybrać krem na noc, opinie zadowolonych klientek Ido Lab pomogą Ci podjąć dobrą decyzję.
Zobacz również:
Kremy do pielęgnacji twarzy cery dojrzałej ~ Kremy do twarzy na noc do skóry dojrzałej ~ Kremy do twarzy na dzień do skóry dojrzałej ~ Kremy pod oczy do skóry dojrzałej ~ Kremy do twarzy 40 plus ~ Kremy do twarzy 50 plus