przywrócenie gęstości skóry

Kremy przywracające gęstość skóry dojrzałej

O gęstości skóry czytamy często w magazynach dla kobiet, znajdujemy informacje o tym, że krem „przywraca gęstość skórze” na opakowaniach kosmetyku, czasem słyszymy od kosmetyczki, że cera nasza traci gęstość. Co to tak naprawdę oznacza i czy nasza skóra rzeczywiście z czasem staje się mniej gęsta?

Co to jest gęstość skóry?

Gęsta skóra to skóra jędrna, sprężysta o odpowiedniej grubości i elastyczności. Niestety wraz z wiekiem w organizmie zmniejsza się ilość kolagenu, czyli białka, które odpowiada za gładkość i elastyczność skóry. Ubytki tego strukturalnego składnika są widoczne najczęściej na twarzy i szyi, dekolcie, wewnętrznej stronie ramion i ud oraz brzuchu. Dla kobiet po czterdziestym i po pięćdziesiątym roku życia te zmiany są szczególnie dotkliwe, bo silnie wpływają na wygląd skóry.

Czy można zagęścić skórę?

Zagęszczanie skóry, o którym tyle się ostatnio mówi, to różnego rodzaju zabiegi oferowane przez gabinety kosmetologii i medycyny estetycznej. Wykorzystują one zaawansowane technologie i manualne techniki pracy z ciałem. Jednak profesjonalne kuracje to nie wszystko. Bardzo ważne jest regularne stosowanie dobrze dobranej pielęgnacji domowej, czyli kremów przywracających gęstość skóry, których zadaniem jest stymulacja jej komórek do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu w skórze zostają uruchomione procesy biostymulacji, dzięki czemu zaczyna się ona regenerować, ulega zagęszczeniu i ujędrnieniu. Połączenie kuracji w gabinecie kosmetycznym z efektywnymi preparatami zagęszczającymi skórę jest szczególnie istotne u kobiet dojrzałych – po czterdziestce i po pięćdziesiątce.

Jak działa krem przywracający gęstość skóry?

Kremy zagęszczające skórę mają za zadanie przywrócić jej młodzieńczą strukturę poprzez pobudzenie produkcji kluczowych białek podporowych oraz spowolnienie procesów starzenia się. Dodatkowo powinny one wykazywać szereg cennych właściwości pielęgnacyjnych – działać antyoksydacyjnie, nawilżająco, odżywczo i ujędrniająco. Dzięki temu nawet dojrzałe panie po pięćdziesiątce zauważą wyraźne odmłodzenie skóry, która jednocześnie stanie się promienna i będzie na niej widocznych mniej objawów stresu oksydacyjnego (przebarwienia, zmarszczki). Poprawi się koloryt cery, a drobne zmarszczki mimiczne ulegną spłyceniu.

Gęstość skóry a styl życia

Aby skóra jak najdłużej zachowała dobry wygląd, ważne jest kompleksowe dbanie o kondycję całego organizmu. Tu nie ma rewolucji – ważny jest umiarkowany ruch, odpowiednia ilość snu oraz dieta oparta na składnikach zalecanych dla osób dojrzałych. Nie bez znaczenia jest również utrzymywanie stałej, prawidłowej wagi ciała. Częste chudnięcie i tycie może sprzyjać wiotczeniu skóry i pojawianiu się nieestetycznych zmian (np. rozstępów czy nierówności). Wraz z wiekiem spada naturalna zdolność skóry do autoregeneracji, a rozciągnięta przez lata tkanka nie jest w stanie wrócić do pierwotnego ułożenia. W takim wypadku dopiero zabiegi mające na celu skrócenie włókien kolagenowych mogę przynieść pożądane rezultaty.

Krem przywracający gęstość skóry – opinie profesjonalistów

Żadne zabiegi nie pomogą, jeśli nie będziemy pamiętać o tym, co w trosce o piękną skórę jest kluczowe – o odpowiedniej, codziennej pielęgnacji. Kosmetyki dla skóry dojrzałej są dziś formułowane w taki sposób, by odpowiadać na jej potrzeby. Jednak nawet najlepszy krem przywracający gęstość skóry nie zadziała, jeśli będziemy stosować go sporadycznie, raz na kilka dni.

Etapy pielęgnacji skóry

 • oczyszczanie,
 • tonizowanie,
 • nawilżanie i odżywianie,
 • ochrona przed promieniowaniem UV.

Kosmetyki stosowane do każdego z tych pielęgnacyjnych koków powinny być dobrane tak, by prowadziły do wybranego celu. Jeśli jest nim zagęszczenie skóry, warto sięgnąć po produkty bogate w składniki odbudowujące, regenerujące, stymulujące produkcję kolagenu, antyoksydacyjne i ujędrniające. Aby odżywić i zregenerować skórę po czterdziestym roku życia najlepiej wybrać kremy o skoncentrowanych recepturach, stworzone z myślą o skórze tracącej jędrność. Te dla kobiet po pięćdziesiątce powinny dodatkowo uzupełniać deficyty składników aktywnych, które pojawiają się na skutek zmian hormonalnych. Ido Lab oferuje kosmetyki zgodne z filozofią smart aging, które skutecznie zagęszczają i ujędrniają skórę ciała, poprawiając jej wygląd i kondycję.

Co powinien zawierać krem przywracający gęstość skóry?

 • Silne antyoksydanty typu resweratrol z czerwonych winogron.
 • Ceramidy, które odbudowują płaszcz hydrolipidowy skóry.
 • Polisacharydy, jak np. beta-glukan.
 • Silnie odmładzające peptydy biomimetyczne.
 • Naturalne, szlachetne oleje roślinne.
 • Składniki poprawiające mikrokrążenie w skórze , jak np. ekstrakt z guarany.
 • Kwas hialuronowy, który przyciąga i wiąże wodę w skórze.

Przykładem idealnie skomponowanego kosmetyku zagęszczającego skórę jest Aktywny Krem do ciała z linii Renew 3 Ido Lab, który silnie regeneruje, ujędrnia i odbudowuje młodzieńczą strukturę skóry. Zapobiega skutkom zmian hormonalnych i pobudza syntezę włókien kolagenowych. Pokochają go wszystkie kobiety 50+: Aktywny krem do ciała Renew 3.

W walce z czasem, podobnie jak w wielu innych dziadzinach życia, tylko codziennymi, konsekwentnymi działaniami pielęgnacyjnymi osiągniemy dobre rezultaty. Warto mieć świadomość, że jeśli nie dbamy o skórę regularnie, to poddanie się inwazyjnym, zaawansowanym zabiegom przyniesie tylko tymczasowe efekty, które szybko przestaną być widoczne. Dopiero połączenie kuracji kosmetologii czy medycyny estetycznej wsparte mądrą, skuteczną pielęgnacją zapewni oczekiwany rezultat zagęszczenia skóry. Jeśli szukasz kosmetyków skutecznie zagęszczających skórę, znajdziesz je w ofercie Ido Lab. NAsze preparaty zostały stworzone z myślą o skórze dojrzałej, która wymaga intensywnej, zaawansowanej pielęgnacji.

Zobacz również:

Kosmetyki do pielęgnacji skóry dojrzałej Kosmetyki ujędrniające do skóry dojrzałejKremy przywracające gęstość skóry dojrzałejKremy odżywcze do skóry dojrzałejKosmetyki zwalczające celulit skóry dojrzałejKosmetyki nawilżające skórę dojrzałą

Produkt dodany do listy życzeń