Przywrócenie gęstości skóry

Jak przywrócić gęstość skórze dojrzałej ?

„Zagęszczenie skóry „ to zwrot który często spotykamy kupując kosmetyki i wybierając się na zabiegi do gabinetu kosmetycznego czy kliniki medycyny estetycznej. Czy to znaczy , że skóra robi „rzadka” skoro musimy ja zagęszczać?

Wraz z wiekiem zmniejsza się produkcja kolagenu w organizmie , który odpowiada za gładkość i elastyczność skóry. Ubytki będące następstwem zaniku włókien kolagenowych są widoczne najczęściej na twarzy  ,w kącikach ust , szyi, dekolcie, wewnętrznej stronie ramion i ud oraz brzuchu. 

Przywrócenie gęstości skórze  to suma działań zabiegów medycyny estetycznej oraz  dobrze dobranej pielęgnacji domowej , dzięki której następuje poprawa jędrności skóry.

Procesy regeneracyjne skóry będące efektem biostymulacji przywracają gęstość i jędrność skóry . Zwiększa się produkcja włókien kolagenowych odpowiadających m.in za utrzymanie owalu twarzy.

Dodatkowo stosowanie kosmetyków o działaniu antyoksydacyjnym i nawilżającym sprawi, że zauważysz wyraźne odmłodzenie skóry. Skóra staje się  promienna i zaczną zanikać objawy stresu oksydacyjnego. Poprawi się  jej koloryt ,przywrócony zostanie owal twarzy a drobne zmarszczki ulegną wypłyceniu.

Dobrej kondycji skóry sprzyja dobra kondycja całego organizmu czyli ruch, odpowiednia ilość snu oraz dieta oparta na warzywach. Nie bez znaczenia jest tez utrzymywanie stałej i  prawidłowej wagi ciała. Częste chudnięcie i tycie może sprzyjać wiotczeniu skóry i pojawianiu się nieestetycznych rozstępów. 

Żadne zabiegi  jednak nie pomogą, jeśli nie będziemy pamiętać o tym, co w trosce o piękną skórę jest kluczowe – odpowiedniej, codziennej pielęgnacji. To ona jest kluczowa w zmaganiach z oznakami starzenia . Powinna ona przebiegać trójfazowo:

  •   oczyszczanie,
  •   tonizowanie,
  •   nawilżanie i odżywianie.

Dobieraj kosmetyki odpowiednie do swojego wieku i potrzeb skóry . Aby odżywić i zregenerować skórę po 40 najlepiej wybrać kremy o skoncentrowanych recepturach , stworzone z myślą o skórze tracącej jędrność . Powinny zawierać takie składniki aktywne jak:

  • antyoksydanty typu resweratrol z czerwonych winogron
  • ceramidy
  • polisacharydy typu beta glukany
  • peptydy biomimetyczne 
  • naturalne szlachetne oleje 
  • składniki poprawiające mikrokrążenie w skórze typu ekstrakt z guarany
  • kwas hialuronowy 

W walce z czasem podobnie jak w każdej innej dziedzinie życia małymi, codziennymi dobrymi nawykami pielęgnacyjnymi osiągniemy lepsze rezultaty ,niż stosując od czasu do czasu radykalne inwazyjne metody.

Zobacz również:

Kremy do pielęgnacji twarzy cery dojrzałej ~ Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzyKremy odżywcze do twarzyKremy regenerujące do twarzyKremy nawilżające do twarzyKremy do cery suchej i wrażliwego

Produkt dodany do listy życzeń