Siłą naszych kosmetyków są naturalne, biologicznie czynne składniki.

Jednym z nich jest polisacharyd beta glukan który można znaleźć w drożdżach, grzybach i zbożach. Ale to właśnie beta glukan z owsa jest najbardziej aktywną cząsteczką w zastosowaniu na skórę . 

Beta-glukan to  substancja w postaci dużych cząsteczek, które penetrują  w głąb skóry na zasadzie dyfuzji przez macierz międzykomórkową. Dzięki temu beta glukan  działa zarówno na zewnętrzne i wewnętrzne warstwy naskórka.

Ze względu na jego wysoką aktywność i niezwykle właściwości beta glukan z owsa  znajdziecie w każdym z naszych kosmetyków z linii Renew2 i Renew3.

1.Beta glukan z owsa wykazuje silne działanie przeciwzmarszczkowe. Po przekroczeniu bariery naskórkowej stymuluje produkcję włókien kolagenu , glikozaminoglikanów i kwasu hialuronowego. Dodatkowo chroni włókna elastyny i kolagenu przed destrukcją i utrzymuje balans macierzy komórkowej .

Kolagen i elastyna  to dwa najważniejsze włókna podporowe skóry. Kolagen jest białkiem, które odpowiada za odpowiednie nawilżenie , natomiast elastyna -za elastyczność i sprężystość cery, 

Wraz z wiekiem ich ilość w skórze drastycznie spada, i łatwo ulegają degradacji. Beta Glukan z owsa nie tylko stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, ale równie skutecznie chroni te włókna przed destrukcją . 

2.  Beta Glukan z owsa głęboko nawilża i odżywia skórę .Nasz beta glukan nie zawiera glutenu dlatego nawet osoby z nietolerancją na ten składnik mogą bezpiecznie stosować nasze kremy. Beta Glukan idealnie sprawdza  się w przypadku skór bardzo suchych , wrażliwych, alergicznych  czy atopowych. Silnie nawadnia  i  redukuje szorstkość naskórka. 

3. Łagodzi podrażnienia, wspomaga leczenie dermatoz skórnych i przyspiesza regenerację naskórka. To niezastąpiony składnik kremów dla skór skłonnych do alergii, w przypadku podrażnień i oparzeń.  Bardzo szybko koi  skórę i niweluje stany zapalne przywracając komfort  i zdrowy wygląd. 

Osoby korzystające z kąpieli słonecznych szczególnie  powinny zadbać o to, aby w ich kosmetyczce znalazł się krem z beta glukanem. W przypadku przegrzania czy nawet poparzenia skóry przy nadmiernej ekspozycji na słońce nasz aktywny krem do ciała działa jak kojący kompres. Wycisza  i niemal natychmiast przywraca komfort . Redukuje  posłoneczne zniszczenia  i szybko  łagodzi zaczerwienioną od opalania skórę.  A dzięki swoim właściwościom nawilżającym i odżywczym sprawia , że piękna opalenizna zostaje na dłużej .

4. Beta glukan działa immunostymulująco czyli  wzmacnia odporność skóry. Dzięki  aktywacji komórek układu immunologicznego - makrofagów, limfocytów T -  odpowiedzialnych za eliminację obcych substancji i komórek z organizmu sprawia że  skóra jest bardziej odporna na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznym , w tym na działanie promieni UV.

5. Preparaty z beta gluanem polecane są jako terapia pozabiegowa dla osób korzystających z inwazyjnych zabiegów estetycznych w gabinetach i kliikach. Przyspiesza regenerację skóry, działa gojąco i silnie przeciwzapalnie.   U pacjentów stosujących kurację beta-glukanem przed zabiegiem i tuż po zabiegach, zanotowano szybsze gojenie skóry, mniejsze zaczerwienienie i podrażnienie oraz brak blizn i stanów zapalnych skóry.

6. Beta Glukan to idealny składnik  kosmetyków do zadań specjalnych i do codziennej pielęgnacji . Sprawdza się  w preparatach dla pacjentów borykających się z takimi chorobami  jak łuszczyca, atopowe i kontaktowe zapalenia skóry , dla pacjentów  leżących i seniorów .  Znajdziemy go w kosmetykach dla skór wrażliwych, alergicznych i skłonnych do podrażnień. Stosowany w kremach dedykowanych skórom dojrzałym potrzebujących silnej  stymulacji, rewitalizacji  i odżywienia. 

Polecany również przy cerze trądzikowej .Przyspiesza gojenie zmian trądzikowych i zapobiega powstawaniu zmian pozapalnych na skórze. 

Produkt dodany do listy życzeń