Wyobrażając sobie działanie kosmetyków koncentrujemy się zwykle na najbardziej zewnętrznie położonej, rogowej warstwie naskórka. Tymczasem o skuteczności i aktywności preparatów decyduje zwykle to, jak działają na komórki położone głębiej - w żywych strefach naskórka i skóry. 

Dlaczego to takie ważne? Bo właśnie tam zachodzą kluczowe dla wyglądu i kondycji cery procesy - produkcji kwasu hialuronowego, włókien kolagenowych i elastynowych, melanogenezy czy odnowy i regeneracji. 

Biostymulacja - trend na miarę XXI wieku

 W kosmetyce i medycynie estetycznej nastąpił ważny zwrot - od kilku lat jednym z najważniejszych trendów jest biostymulacja skóry. Rozumiemy przez to pobudzenie jej do autoregeneracji, czyli wykorzystywanie własnego potencjału organizmu do odnowy i rewitalizacji. Brzmi dobrze, ale jak to osiągnąć? Poprzez stosowanie składników i substancji  aktywnych działających w na dwa sposoby - mających zdolność stymulowania żywotnej aktywności komórek skóry lub potrafiących włączać się w procesy biochemiczne zachodzące w macierzy zewnątrzkomórkowej. Dzięki takim „modulatorom” zyskujemy możliwość regulacji kluczowych procesów zachodzących w naskórku. W preparatach Ido Lab wykorzystujemy: 

- stymulatory podziału komórkowego, które aktywują podział komórek w warstwie podstawnej naskórka, co przyspiesza procesy odnowy skóry,

- immunomodulatory, czyli cząstki zmieniające szybkość i kierunek reakcji immunologicznych skóry, dzięki czemu hamują one powstawanie reakcji zapalnych i alergicznych. 

Klucz do sukcesu: biologicznie aktywne składniki

 Aby oddziaływać na skórę na głębokim poziomie i wspierać jej naturalną zdolność do odnowy, zatrzymywania wilgoci i rewitalizacji, sięgnęliśmy po bezpieczne i skuteczne składniki biologicznie aktywne o działaniu biostymulującym. Zarówno te pochodzenia naturalnego, jak i zaawansowane biotechnologicznie - powstające w laboratoriach. Zastosowane w odpowiednim stężeniu i formie wzmacniają strukturę skóry, zapewniając jej młodzieńcze napięcie i promienny blask.

 

 Co znajdziesz w kremach i balsamach Ido Lab? Synergicznie wspierające się substancje aktywne o wysokim potencjale rewitalizującym, m.in:

 

● beta-glukan w unikatowo wysokim stężeniu 2%, który wzmacnia naturalny układ obronny skóry (działa immunomodulująco), przyspiesza gojenie i regenerację, silnie nawilża, ma też potwierdzone działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające, ponieważ pobudza wytwarzanie nowego kolagenu, glikozaminoglikanów i kwasu hialuronowego,

 

● resweratrol z czerwonych winogron zastosowaliśmy w wysokim 10-procentowym stężeniu. Działa on na poziomie cellularnym, chroniąc DNA komórek przed uszkodzeniami, hamując procesy glikacji i pobudzając produkcję antystresowych sirtuin. Działa silnie antyoksydacyjnie, zwiększa żywotność komórek skóry i podnosi ich odporność na szkodliwe czynniki środowiskowe, 

 

● peptydy biomimecztyczne (stężenie 2,5%) to zaawansowane cząsteczki o ściśle ukierunkowanym działaniu. W naszych kosmetykach wykorzystaliśmy peptydowe trio o działaniu stymulującym, regenerującym i odmładzającym. Wygładzają naskórek, usprawniają działanie połączenia skórno-naskórkowego i remodelują owal twarzy,

 

● kwas hialuronowy w postaci prekursora HA, który błyskawicznie zwiększa wytwarzanie tego kluczowego składnika w skórze właściwej. Kwas hialuronowy przyciąga i wiąże wilgoć, dzięki czemu wygładza drobne zmarszczki, zapewniając skórze młodzieńczy wygląd,

 

● niacynamid (w stężeniu 8%) stymuluje produkcję kluczowych lipidów (m.in. ceramidów), kwasu hialuronowego oraz kolagenu stanowiącego rusztowanie tkanki skórnej. Wygładza zmarszczki, niweluje przebarwienia, pobudza mechanizmy immunologiczne skóry i wspomaga regenerację uszkodzeń. To jeden z najbardziej wszechstronnych składników. 

 

 To tylko niektóre z substancji aktywnych kosmetyków Ido Lab. Wszystkie składniki, po które sięgamy opracowując receptury, mają badania kliniczne potwierdzające ich skuteczność oraz bezpieczeństwo. Działają nie tylko na powierzchni skóry, ale przenikają głębiej, by tam pobudzać kluczowe mechanizmy, odpowiadające za młodość i zdrowie skóry. To sekret skuteczności kosmeceutyków Ido Lab. 

Produkt dodany do listy życzeń