Pielęgnacja skóry stóp

Jak właściwie pielęgnować skórę stóp?

Stopy niosą Nas przez całe życie.  Od momentu kiedy robimy pierwszy samodzielny krok po ostatni. Stabilizują nasze ciało , dźwigają jego ciężar, umożliwiają poruszanie się w pionie oraz amortyzują wszelkie przeciążenia. 

Mimo tak istotnej roli jaką pełnia w naszym organizmie nie zawsze dbamy o nie tak jak na to zasługują. Podczas codziennej pielęgnacji często zapominamy o pielęgnacji podeszwy stóp, a gdzie skóra ulega przesuszeniu i podrażnieniu. 

 Stopy praktycznie nie posiada gruczołów łojowych. Obfitują za to w gruczoły potowe , które są przyczyną szybkiego rogowacenia  i wysuszenia skóry . To zjawisko nasila się zimą, kiedy nasze stopy stale się przegrzewają w ciepłych butach i skarpetkach.  Przesuszona , mocno zrogowaciała skóra pięt może zacząć pękać , powodując ból i dyskomfort. 

Stopy są również bardzo poddatne na tworzenie się zmian grzybiczych i podrażnień. Najczęściej spędzamy w pracy osiem godzin. Jeżeli mamy nieprzewiewne obuwie skóra stóp poci się tworząc idealne środowisko do rozwoju wirusów i bakterii. 

Noszenie niewygodnego, żle dopasowanego obuwia często powoduje powstawanie bolesnych otarć, podrażnień i odcisków powodujących ból i utrudniających chodzenie. 

 Pielęgnacja skóry stóp powinna stać się codziennym nawykiem , równie ważnym jak pielęgnacja twarzy czy dłoni. 

Kremy do stóp powinny głęboko nawilżać i regenerować przesuszoną skórę podeszwy i płytkę paznokcia. Bezcenne są w nich składniki lipidowe takie jak masło shea , olej kokosowy czy estry kwasów tłuszczowych. Działają naprawczo na uszkodzoną ochronną warstwę hydrolipidową a dodatkowo ułatwiają transport innych składników aktywnych w głąb skóry. 

Dobre kremy do stóp zawierają często substancje przeciwgrzybicze takie jak srebro koloidalne  czy olejek z drzewa herbacianego. Badania przeprowadzone przez naukowców wykazują, że srebro jest skuteczne w przypadku ok 650 wirusów, grzybów i bakterii , a olejek z drzewa herbacianego ma porównywalną skuteczność w walce z grzybicą do maści z 1% klotriamzolem.  Jest to świetna profilaktyka przed tego typu zakażeniami, zwłaszcza u osób korzystających z basenów i chodzących boso w przestrzeniach publicznych. 

Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie dobrych, aktywnych kosmetyków i regularnych wizyt w gabinecie kosmetycznym . Dobrze wykonany pedicure pozwoli uniknąć takich problemów jak: odciski, nagniotki, bolące i pękające pięty, nadmierna potliwość stóp oraz wrastające paznokcie. Regularna pielęgnacja w domu spowolni proces rogowacenia i zapewni utrzymanie efektu gładkiej, nawilżonej , zdrowej skory stóp na dłużej .

Aktywny krem …. Kompleksowo zadba o  najbardziej wymagające stopy. Zmiękczy suchą, zrogowaciałą skórę i pobudzi naturalne procesy złuszczania keratynocytów. Przyniesie natychmiastowe uczucie komfortu, skóra stanie się gładka i nawilżona. Delikatny film chroni przed nadmierną utratą wody oraz wirusami i bakteriami .

Zobacz również:

Kosmetyki do pielęgnacji skóry dojrzałej Kosmetyki ujędrniające do skóry dojrzałejKremy przywracające gęstość skóry dojrzałejKremy odżywcze do skóry dojrzałejKosmetyki zwalczające celulit skóry dojrzałejKosmetyki nawilżające skórę dojrzałą

Produkt dodany do listy życzeń