Pielęgnacja skóry dłoni

Właściwa pielęgnacja skóry dłoni czyli jaka?

“Dłonie są naszą wizytówką “ to powiedzenie funkcjonuje od lat I nie traci na aktualności.

Kiedyś po wyglądzie skóry na dłoniach można było określić status społeczny właściciela. Delikatna , cienka i nawet nie muśnięta słońcem skóra świadczyła o arystokratycznym pochodzeniu. Takie ręce cały dzień chroniły bawełniane rękawiczki. Nie groziły im przebarwienia , a proces starzenia przebiegał znacznie wolniej.

Z kolei sucha, szorstka skóra dłoni ,często spieczona słońcem  , z licznymi zgrubieniami od razu zdradzała, że właściciel ciężko fizycznie pracuje przez cały rok.

Do dzisiaj niewiele się w tej kwestii zmieniło. Ręce to nasza osobista wizytówka. Już w pierwszym kontakcie z nowo poznaną osobą wiele o Nas mówi. Jaki mamy charakter pracy, obowiązki domowe, a nawet gust . Lakierowanie paznokci , czyli manicure zdradza upodobania właściciela . Klasyczny, biologiczny manicure, delikatny subtelny French po bardzo wyraziste kolory czy wzory świadczą nie tylko o guście , ale często o naszym charakterze .

Skóra rąk ma inną budowę niż skóra twarzy .Jest dużo cieńsza, i wolniej się regeneruje.  Mimo podobnej ekspozycji na słońce i czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, zmiany temperatur czy mróz ręce starzeją się znacznie szybciej .Pojawiają  się  plamy i przebarwienia na skórze.

Na dłoniach niemal nie ma tkanki tłuszczowej , a mięsnie zanikają szybciej. W wyniku tego przez skórę zaczynają prześwitywać ścięgna, naczynia krwionośne oraz kości śródręcza.

Częsty kontakt z wodą i detergentami wywołuje podrażnienia skóry  i  sprawia że skóra staje się szorstka.

Przedwczesne starzenie się skóry dłoni objawia się także stopniową utratą elastyczności i  jędrności tkanek, coraz bardziej obwisłą skórą na zgięciach kości palców, zauważalnym gołym okiem wysuszeniem .Pojawiają się plamy na skórze oraz przebarwienia na dłoniach.

Możemy znacznie opóźnić procesy starzenia stosując odpowiednią pielęgnację .Szukajmy kremów dostoswanych do wieku i potrzeb skóry.

Starzejąca się skóra dłoni wymaga aby krem do rąk silnie regenerował suchą i szorstką skórę , odbudowywał  i uszczelniał naruszony płaszcz hydrolipidowy oraz tworzył na dłoniach lekką warstwę ochronną. Uzupełniał lipidy naskórkowe, głęboko nawilżał , przywracał komfort oraz chroni przed promieniowaniem UV.

Aktywny krem do rąk IDOLAB dzięki naturalnym biologicznie aktywnym składnikom takim jak  beta glukan z owsa, naturalne szlachetne oleje min olej z otrąb ryżowych, olej rycynowy , masło shea, substancjom wiążącym wodę w skórze tj mocznik i kwas hialuronowy nie tylko zapewnia właściwe nawilżenie , odbudowę i ochronę ale skutecznie opóźnia procesy starzenia oraz  głęboko odżywia szorstką spierzchniętą skórę rąk.  Przynosi natychmiastowe uczucie komfortu i jedwabista gładkość

Zobacz również:

Kosmetyki do pielęgnacji skóry dojrzałej Kosmetyki ujędrniające do skóry dojrzałejKremy przywracające gęstość skóry dojrzałejKremy odżywcze do skóry dojrzałejKosmetyki zwalczające celulit skóry dojrzałejKosmetyki nawilżające skórę dojrzałą

Produkt dodany do listy życzeń